Výživa dětí

Výživa vašeho dítěte bezprostředně ovlivňuje jeho zdravotní stav i celkový vývoj a to až do jeho dospělosti. Proto je potřeba, aby jeho strava byla pestrá a kromě základních živin (cukrů, tuků a bílkovin) obsahovala i dostatečné množství mikroživin (vitamínů, enzymů, minerálů apod.)

detiazdravastrava

Nepřirozená (t.j. převážně průmyslově vyrobená) strava ale tyto mikroživiny skoro neobsahuje, za to jednoduchých cukrů a cizích chemických látek, tzv. aditiv v ní najdete nespočet. V důsledku toho pak dětem postupně selhávají biochemické reakce, které jsou na mikroživinách závislé. To samé se týká i imunity…

Civilizační choroby (alergie, astma, cukrovka I typu, atopický ekzém, rakovina, hyperaktivita, autizmus apod.) a nadváhu nezpůsobují bakterie nebo viry (není to klasické infekční onemocnění), ale způsobuje ji nepřirozená strava, kterou dříve děti neznali. Proto těmito chorobami nebo nadváhou (až na pár jedinců) netrpěli. Dnes má ale nějaký dlouhodobý zdravotní problém každé třetí dítě (jen nadváhou trpí v ČR 360 000 dětí)

Příběh z poradny

O letních prázdninách za mnou přišla maminka s osmiletým Jiříkem. Stěžovala si, že je Jiřík stále unavený, apatický a v poslední době odmítá i veškeré jídlo.
Dotazováním jsem zjistil, že Jiříkův jídelníček (zvláště v době prázdnin, kdy nenavštěvoval školní jídelnu) se skládal převážně z průmyslově vyrobeného sladkého pečiva, sladkostí a těstovin.  Žízeň pak zaháněl nejčastěji kolovými nápoji.

Matce jsem vysvětlil, že příčinou Jiříkových problémů je jídlo, které postrádá životně důležité mikroživiny a už vůbec neobsahuje žádnou vlákninu.

Problém byl, že Jiřík většinu jídel, která nebyla sladká, neboli „po jeho“ odmítal. Aby se Jiříkův přechod na zdravou stravu „povedl“, navrhl jsem mu nutričně vyvážená jídla, která jsou oslazena jen přírodními sladidly nebo sušeným ovocem. Tato jídla obsahují i dostatek vlákniny a jsou navíc velmi chutná.

Jiřík celkem žádnou změnu nezaznamenal, za to jeho organizmus ano. Postupně začal chodit na stolici každý den, jídlo už neodmítal a vrátila se mu i chuť do života. Dnes už jí i ovoce a v pokrmech přijímá i některé druhy zeleniny.

Má vaše dítě stejné problémy, jako měl Jiřík? Je vaše dítě závislé na sladkém? Odmítá ovoce nebo zeleninu? Trpí vaše dítě nadváhou nebo je naopak příliš chudé? Má nějaké zažívací problémy?
Trpí vaše dítě hyperaktivitou? Je Vaše dítě stále nemocné? Užívá nadměrné množství léků nebo antibiotik?

Tyto problémy se dají napravit přirozenou stravou nebo doplňky stravy, které např. podporují trávení, detoxikují střevní trakt a dodávají do organizmu životně důležité  mikroživiny.

Na základě analýzy doporučím vaší ratolesti pestrou a nutričně hodnotnou dětskou stravu, která:

  • dostatečně zajišťí potřeby jeho rostoucího a vyvíjející ho se organismuzmu
  • harmonizuje jeho metabolizmus
  • posilí jeho imunitu včetně regeneračních schopností
  • v případě nemoci napomůže jeho uzdravení
  • po nemoci podpoří rekonvalescenci

 

Vaše celé jméno

Váš Email

Váš telefon

 Chci se objednat na měření homocysteinu
 Chci se objednat na bezplatnou vstupní konzultaci.