Vaše nejčastější dotazy

Čím se odlišuje váš redukční program Zhubnout od ostatních?

Redukční program Zhubnout je velmi jednoduchý (proč dělat věci složitě, když to jde jednoduše), zaměřuje se na to opravdu podstatné – odstraňuje příčiny nadváhy, (neodstraněné příčiny způsobují opětovný vznik nadváhy), je levný (nepodstupujete mnohdy nesmyslná vyšetření a neužíváte předražené doplňky na hubnutí, z jejichž prodeje žije celá síť obchodníků). Redukční program Zhubnout také výrazně zlepšuje váš celkový zdravotní stav.

Musím užívat doplňky na hubnutí? 

Ne, ale zhubnout bez pomoci kvalitních doplňků může být velmi těžké.

Jak dlouho musím doplňky na hubnutí užívat?

Nejlépe do doby, než úspěšně zhubnete.

Jak mám tyto doplňky užívat dlouhodobě, když jsou tak neskutečně drahé?

Mnoho kvalitních doplňků na hubnutí není vůbec drahých. Problém je, že většina výživových poradců  nabízí předražené doplňky na hubnutí ze síťového marketingu, neboli multilevelu (MLM). Takový výživový poradce je ale spíš prodejce, než poradce.

Jak poznám takového výživového poradce?

Nikdy nepracuje sám, ale je součástí nějaké multilevelové, či jiné sítě, má velmi nízké ceny za konzultace (potřebuje upoutat pozornost) a velmi vysoké ceny za doplňky (on i další obchodníci žijí z prodaných doplňků). Také vás rád vezme do týmu, neboť pak obdrží provize i z vašich prodaných doplňků.

Kolik stojí doplňky na hubnutí, které doporučujete?

Nejlevnější spalovač tuku stojí okolo 100 Kč, ostatní doplňky pak okolo 350 Kč měsíčně. Všechny základní doplňky, pokud se pro ně rozhodnete, pak stojí okolo 1400 Kč měsíčně.

Dají se vámi doporučivané doplňky na hubnutí užívat i v rámci prevence návratu nadváhy?

Ano a dokonce to i doporučuji. Vemte si třeba takové kulturisty. Užívají doplňky stravy několik let a jakou mají postavu – svalnatou (někdy teda až moc) a bez tuku. Navíc preventivní užívání doplňků vás vyjde na mnohem méně (užíváte pouze základní dávkování), než když hubnete.

Musím při hubnutí cvičit?

Pokud opravdu chcete, aby hubnutí bylo co nejefektivnější a vy jste mohla být zase krásná a zdravá, tak ano. Cvičit se dá ale různě. Například nepojedete výtahem do čtvrtého patra, ale vyjdete to po schodech. A pak se samozřejmě upřimě pochválíte: Jsem fakt dobrá, dokázala jsem to!

Je zapotřebí vyšetření krve?

Ne, ale pokud jste začali přibírat, přestože se stravujete pořád stejně, nebo přibíráte „z ničeho“ nebo se vám již poněkolikáté nepodařilo zhubnout, doporučuji si nechat vyšetřit štítnou žlázu. Pokud vás kromě nadváhy trápí i civilizační choroby, doporučuji i laboratorní vyšetření na homocystein. Obojí vyšetření lze objednat v poradně.

Co je to Jo-Jo efekt?

Jo-Jo efekt znamená, že po ukončení diety začnete rychle přibírat na váze a nakonec vážíte víc, než jste vážili před započetím diety. Aby se to nestalo, je potřeba zvolit správný hubnoucí program (při kterém nehladovíte), který se zaměřuje na to opravdu podstatné – na elimunaci příčin nadváhy a obezity.

Můj známý jí víc jak já a je jak proutek, já jím méně a mám nadváhu. Jak je to možné?

Každý má jinak rychlí metabolizmus. Rychlost metabolizmu ovlivňují hlavně hormony štítné žlázy. Je-li v hypofinkci způsobuje příliš pomalý metabolizmus (skoro nic nejíte a pořád přibíráte). Při hyperfunkci naopak jíte pořád a nic nepřiberete. Vše je potřeba uvést do rovnováhy a tak jak má být. Na rychlosti metabolizmu se také může spolupodílet stav vaši bederní páteře.

Co je to glykemický index?

Glykemický index potraviny je ukazatel (GI 0 až 100), který nám říká, jak rychle stoupne hladina krevního cukru po snězeném jídle. Potraviny s vyšším glykemickým indexem (GI 70 až 100) způsobují častější a větší hlad. Pro hubnutí jsou naprosto nevhodné a některé se spolupodílí i na civilizačních chorobách.

Co pít při hubnutí?

Obyčejnou vodu, neslazené minerálky a zelené čaje. Nejlepší jsou ale specializované bylinné čaje, které podporují spalování tuků, urychlují metabolizmus a snižují chuť k jídlu. Naprosto nevhodné jsou slazené limonády.

Existují léky na hubnutí, které zaručeně fungují?

Léky existují, ale ty běžné nefungují, protože neřeší příčiny nadváhy. Kdyby tomu tak bylo, museli by již všichni obézní dávno zhubnout. Léky mají navíc negativní vedlejší účinky. Něco jiného jsou ale homeopatické léky – působí na příčiny nadváhy a nemají žádné vedlejší účinky.

Jsou sladkosti při hubnutí zakázané?

Není důvod je zakazovat. Stačí pouze nekonzumovat ty průmyslově vyráběné (já vím, je jich většina). Zkuste ale např. vyměnit průmyslově vyráběné mysli ze supermarketu, které je plné rafinovaného cukru a glukózofruktózového sirupu za mysli, které si s láskou sama doma vytvoříte a které osladíte např. sušenými nesířenými rozinkami. Kaše na sladko se dají zase osladit rozmačkaným banánem apod.

Chtěla bych zhubnout co nejrychleji. Jakou dietu na rychlé zhubnutí mi doporučujete?

Žádnou! Rychlodiety fungují jen dočasně, navíc s nebezpečím vzniku Jo-Jo efektu. Vy ale nechcete žádný Jo- Jo efekt, ani zhubnout dočasně, takže musíte zvolit hubnoucí program s pozvolným ubýváním na váze.

Obrázky ukáží víc, jak tisíc slov.

Klikni na obrázek a potom ještě jednou.

1 Photos